Strict Standards: Non-static method shTheme::getStaticData() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/users/ledwon/public_html/virus/shard_app/shard_themes/mindvirus/includes/modules.php on line 142
Urban Virus - Misja

Misja

Przerażająca jest ilość "martwych" projektów wykonywana na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej. Projektów, które powstają tylko na potrzeby kursu, aby uzyskać odpowiednią ocenę. Potem trafiają do czyjejś szuflady, czy starej szafy, w której zbierają kurz i zapomnienie.

Idąc na kurs skupiony na tematyce ulicy jako przestrzeni do życia, chcieliśmy coś zmienić.

Postanowiliśmy nie tworzyć kolejnego projektu do szuflady. Nie wynajdować na nowo rozwiązań, które ktoś już kiedyś zastosował. Nie kreować abstrakcyjnych, bezsensownych projektów/wizji, kompletnie oderwanych od rzeczywistości.

Chcieliśmy zrobić coś, co zostawi po sobie jakąś zmianę.

Ten projekt jest tą rysą. Zbierając informacje w temacie ulicy jako przestrzeni do życia, doszliśmy do wniosku, że jedną z ważniejszych rzeczy jest świadomość mieszkańców - to oni stanowią miasto.

Przestrzeń kształtuje zachowania społeczne. Warunkuje jakość życia. Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tragicznej jakości tej przestrzeni, w której się  znajduje. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że nie trzeba dużo, aby to zmienić.

Chcemy zmienić ludzi, wpuścić im urbanistycznego wirusa, aby zaczęli o tym myśleć w drodze do pracy, pod prysznicem, na spacerze. Aby zaczęli o tym rozmawiać, pytać znajomych, zadziwiać rodzinę.

Pokażemy Ci parę rzeczy, o których musisz wiedzieć.